2013

Wibbly Wobbly Log Jog Results 2013


Place
Name
Club
Age Catagory
Time
1 Kevin Vaughan St Edmund Pacers M45 31:45
2 Nick Hammond Stowmarket Striders M40 32:28
3 David Thomson U/A M45 32:45
4 Andrew Taylor St Edmund Pacers M 33:11
5 Mark Betts Norwich RR M40 33:13
6 John Greener St Edmund Pacers M40 33:42
7 Paul Sullivan Norwich RR M45 33:45
8 Paul Smith Norwich RR M 35:10
9 Jason Higgins Thetford AC M 35:13
10 Kevin Connolly Newmarket Joggers M 35:17
11 Sarah Diss Edinburgh Uni H & H F 35:29
12 Mark White Haverhill RC M40 35:38
13 Kevin Short Framlingham Flyers M50 35:57
14 Seb Rijpstra U/A M40 36:00
15 Neal Bassett Stowmarket Striders M 36:04
16 Chris Chorley Bungay Black Dog RC M50 36:11
17 Martin Pearson St Edmund Pacers M40 36:23
18 Simon Wiggins Felixstowe RR M40 36:29
19 Michael Greener St Edmund Pacers M40 36:43
20 Richard Dolman Thetford AC M45 36:51
21 Michael Hill U/A M 36:55
22 Neil Swan Thetford AC M40 37:02
23 Karl Wright Thetford AC M 37:07
24 Karl Bedingfield Ely Runners M50 37:18
25 Elies Mann Norwich RR F40 37:47
26 Andy Pearce St Edmund Pacers M40 37:58
27 Oliver Bumstead U/A M 38:05
28 Gerald Meah Cambridge & Coleridge AC M55 38:10
29 Gerry Watson Wymondham AC M55 38:16
30 Andy Irvine Cambridge & Coleridge AC M45 38:19
31 George Clay Thetford AC M 38:31
32 Justin Long Newmarket Joggers M 38:32
33 Ian Cunnington U/A M45 38:43
34 Martin Brigden U/A M55 39:01
35 John Cooper U/A M 39:10
36 Stuart Scott U/A M 39:19
37 Alex Downie Cambridge & Coleridge AC M60 39:21
38 Paul Rayner Thetford AC M50 39:23
39 Carmel Mceniery Cambridge & Coleridge AC F40 39:26
40 Paul Kilby U/A M55 39:31
41 Nicky Chapman Newmarket Joggers F 39:38
42 Stephen Corbould Norfolk Gazelles M50 39:51
43 Stephen Pretty Stowmarket Striders M55 39:54
44 John Cashen U/A M45 40:04
45 Russell Cox Wymondham AC M45 40:30
46 Michelle Gorman U/A F 40:32
47 Chris Baylis U/A M40 40:48
48 David O’Neill U/A M50 40:52
49 Sabine Schaefer U/A F35 40:59
50 Anthony Preece U/A M45 41:05
51 Tim Long Cambridge & Coleridge AC M50 41:08
52 Frank Moggan Stowmarket Striders M60 41:10
53 Stephen Allaway U/A M40 41:11
54 Paul Bingham Thetford AC M 41:19
55 Sam Brotherhood U/A F35 41:28
56 Kevin Ward U/A M55 41:32
57 David Taylor Framlingham Flyers M60 41:33
58 Mary Narey Stowmarket Striders F45 41:37
59 Gary Hutchings Framlingham Flyers M50 41:39
60 Lisa Redman Newmarket Joggers F40 41:46
61 Brian Wright Thetford AC M60 41:48
62 John George U/A F55 41:50
63 James Crouchman U/A M50 41:54
64 Stephen Smith U/A M 42:04
65 Adrian Randall U/A M45 42:07
66 Gary Brotherhood U/A M45 42:19
67 Shaun Vollenhoven U/A M 42:27
68 Carl Higgins Thetford AC M50 42:27
69 Robert Organ U/A M 42:33
70 Fred Boggis Woodbridge Shufflers M55 42:37
71 Joaquim Monteiro Haverhill RC M55 42:39
72 Neil Woods U/A M50 42:40
73 Jonny Knights U/A M 43:03
74 Keith Borrett Stowmarket Striders M55 43:12
75 Miles Johnson Comberton Joggers M60 43:13
76 Jason Elrick U/A M40 43:14
77 Bobbie Sauerzapf Bungay Black Dog RC F50 43:17
78 Susan Bloomfield Stowmarket Striders F45 43:20
79 John Turner Ely Runners M65 43:27
80 Paula Mcconnell U/A F45 43:34
81 Toby Stokes U/A M 43:39
82 Alison Wilson U/A F45 43:42
83 Cathy Crawford U/A F45 43:47
84 Tom Taylor U/A M 44:04
85 Samantha Cadman U/A F40 44:08
86 Rachael Lockwood Wymondham AC F35 44:09
87 Beres Ward Wymondham AC F55 44:15
88 Adam Ambrose U/A M45 44:16
89 Robert Scarfe Wymondham AC M60 44:17
90 Jo Parden Framlingham Flyers F45 44:18
91 John Newell U/A M45 44:21
92 Jo Stephenson Stowmarket Striders F45 44:23
93 Helen Lloyd Ryston Runners F50 44:37
94 Toni Tarrant Dereham Runners F45 44:39
95 Fiona Downie Cambridge & Coleridge AC F45 44:42
96 Raymond Keevil Thetford AC M65 44:42
97 Andrew Baker U/A M50 45:39
98 John Organ U/A M45 46:00
99 Evette Price Framlingham Flyers F50 46:04
100 Philip Neane Bungay Black Dog RC M60 46:05
101 Steve Coe Newmarket Cycling & Tri Club M45 46:11
102 David Lamb U/A M40 46:14
103 Michelle Barnes Newmarket Joggers F 46:28
104 Liz Beighton Stowmarket Striders F35 47:28
105 Chris Aylmer Newmarket Joggers M60 47:28
106 Sophie Hope Stowmarket Striders F 47:28
107 Annie Shauhnessy U/A F45 47:29
108 Sandra Mayhew Stowmarket Striders F45 47:29
109 Leslie Basham Stowmarket Striders M60 47:56
110 Timothy Johnson U/A M 47:58
111 Vivienne Taylor Framlingham Flyers F60 48:02
112 Lynda Mccormack Newmarket Joggers F50 48:09
113 Amanda Lasseter Cambridge & Coleridge AC F45 48:25
114 Bruce Taylor U/A M45 48:27
115 Susan Baker U/A F45 48:44
116 Andrea Friend Stowmarket Striders F45 48:57
117 Allison Austin Haverhill RC F45 49:03
118 Bill Cox Framlingham Flyers M70 49:09
119 Carla Potter Wymondham AC F 49:16
120 James Oxbury U/A M 49:16
121 Steven Norbury Thetford AC M45 49:18
122 Linus Marray-woods U/A M40 49:19
123 Claire Walker Haverhill RC F45 49:19
124 Mary Marsh Newmarket Joggers F60 49:25
125 Nigel Prentis Comberton Joggers M60 49:26
126 Claire Goldstone Thetford AC F 49:40
127 Julie Bringloe Norwich RR F35 49:50
128 Lisa Howard Norwich RR F35 50:07
129 Richard Hunt U/A M60 50:14
130 Helen Lakey Wymondham AC F60 50:18
131 Jeremy Krumholz Norfolk Gazelles M40 50:31
132 Barry Hipwell U/A M50 50:33
133 Jackie Goodridge U/A F60 50:38
134 Gemma Restieaux Norwich RR F 50:39
135 Joyce Crawford Red Lodge Runners F45 50:42
136 Melanie Floyd Thetford AC F40 50:55
137 Marianne Burnell Ipswich JAFFA F60 51:04
138 Lewis Norton U/A M 51:05
139 Georgina Brigden U/A F 51:12
140 Darren Norton U/A M45 51:18
141 Laura Arfi Stowmarket Striders F40 51:23
142 Sam Crockett U/A F35 51:26
143 Lucy Woods U/A F 51:37
144 Charlie Middleton U/A M45 51:38
145 Alison Case U/A F40 51:51
146 Jane Skoulding Stowmarket Striders F40 52:08
147 Andy Greenhouse U/A M50 52:27
148 Sandie Oxborrow Stowmarket Striders F50 52:58
149 Debbie Ghant Stowmarket Striders F45 53:18
150 Kirsten Roberts U/A F35 53:19
151 Angela Wheatley U/A F35 53:19
152 Joy Hemmings U/A F45 53:39
153 Andy Snape U/A M 53:42
154 Debbie Mcdowall Stowmarket Striders F50 53:54
155 Shirley Case U/A F60 54:39
156 Hayley Moore U/A F 54:51
157 Jean Cox Woodbridge Shufflers F70 55:08
158 Helen Stacy U/A F45 55:12
159 Christine Mccoll U/A F45 55:20
160 Fiona Moody Stowmarket Striders F45 55:24
161 Ann Kirton Thetford AC F40 55:41
162 Sue George U/A F50 55:52
163 Bex Randall U/A F45 56:04
164 Sandra Hiscox Haverhill RC F50 56:06
165 Phillip Jarvis Haverhill RC M55 56:07
166 Lyn Studman U/A F35 56:14
167 Lydia Smythe Thetford AC F40 56:15
168 Joanne Porter U/A F40 56:15
169 Bernice Trodd U/A F65 56:16
170 Lorraine Sharp U/A F40 56:30
171 Jo Dickinson Felixstowe RR F40 56:31
172 Dawn Whitehead U/A F50 56:36
173 Jackie Reavill Colchester Harriers F55 56:47
174 Beth Norbury Thetford AC F 57:39
175 Audrey Norbury Thetford AC F45 57:41
176 Lisa Plumb U/A F45 57:52
177 Alison Earl U/A F50 58:08
178 Mary Clarke U/A F60 58:16
179 Miledi Azzalin Diss AC F40 59:16
180 Sue Moggan Stowmarket Striders F65 59:23
181 John Riley U/A M60 59:44
182 Kelly Clarke U/A F 59:44
183 Pat Brightman Gt Yarmouth & District AC F60 1:07:08
184 Chris Harbord Bungay Black Dog RC M65 1:30:52