2011

Wibbly Wobbly Log Jog Results 2011


Place
Name
Club
Age Catagory
Time
1 Andrew Taylor St Edmund Pacers M 33.48
2 Ian Day Hunts AC M40 34.47
3 Andrew Whittle Cambridge & Coleridge AC M 35.10
4 Chris Cooke St Edmund Pacers M50 36.00
5 Jim Last U/A M 36.01
6 Brian Munns Newmarket Joggers M55 36.05
7 Glenn Douglas St Edmund Pacers M 36.16
8 Stephen Tovey Ely Runners M 36.24
9 Alan Anstead Sudbury Joggers M45 36.39
10 Mark Collinson U/A M 37.41
11 Lee Hill Newmarket Cycling & Tri Club M40 38.04
12 John Greener St Edmund Pacers M40 38.24
13 Jeff Davey Thetford AC M 38.44
14 Peter Beatty Bishops Stortford RC M55 38.53
15 John Squirrell Stowmarket Striders M55 38.59
16 Ruth Proctor Hallamshire Harriers F 39.01
17 Rick Frolich Riverside Runners M45 39.13
18 Darrell Taylor U/A M40 39.28
19 Sean Connor U/A M40 39.37
20 Peter Mills Stowmarket Striders M55 39.59
21 Jim Withers Newmarket Joggers M55 40.03
22 Simon Smith U/A M45 40.04
23 Paul Arnold Fenland RC M 40.06
24 Steven Childerhouse Wymondham AC M40 40.12
25 Paul Nedd U/A M40 40.13
26 Laurence Calver U/A M45 40.18
27 Terry Baker Thetford AC M 40.31
28 Ivan Layzell Haverhill RC M45 40.34
29 Richard Narey Stowmarket Striders M45 40.50
30 Gerry Watson Wymondham AC M55 41.09
31 Patrick Larke Wymondham AC M50 41.18
32 Tony Tuite U/A M40 41.21
33 Stuart Scott U/A M 41.26
34 Shaun Vollenhoven U/A M 41.29
35 Gary Dickinson U/A M45 41.33
36 Catherine Jeffery U/A F 41.36
37 David Cheese Newmarket Joggers M60 41.41
38 Mary Narey Stowmarket Striders F40 41.42
39 Andy Nichols U/A M 41.44
40 Andrew Waterlow U/A M40 41.44
41 Robert Proctor U/A M 41.47
42 John Hood Unknown M50 41.58
43 Barry Barnes Haverhill RC M 42.07
44 Martin Brigden U/A M55 42.12
45 Martin Pearson U/A M40 42.24
46 Ian Jackson U/A M 42.30
47 Stacey Daniele Owen Thetford AC F 42.32
48 Sharon Hurren Wymondham AC F40 42.34
49 Nigel Chapman Haverhill RC M 42.42
50 Andy Irvine Cambridge & Coleridge AC M40 42.44
51 Frank Moggan Stowmarket Striders M60 42.49
52 David Fayers U/A M40 42.56
53 Adrian Scaites-stokes Ely Runners M50 43.08
54 Richard Dolman Thetford AC M45 43.15
55 Mark Harrison U/A M 43.18
56 Wendy Jones Newmarket Joggers F45 43.25
57 Liam Williams U/A M 43.37
58 Emily Baker West Suffolk AC F 43.38
59 John Cashen U/A M45 44.02
60 Megan Hutchings The Saxons F 44.14
61 Phil Montoya Newmarket Joggers M45 44.16
62 Clive Purbrook Newmarket Joggers M55 44.21
63 Samantha Wing Thetford AC F 44.22
64 Gary Hutchings The Saxons M50 44.27
65 Tim Long Cambridge & Coleridge AC M50 44.27
66 Simon Lawrence U/A M 44.30
67 Jamie Randall U/A M45 44.39
68 Carmel Mceniery Cambridge & Coleridge AC F35 44.47
69 Chris Phillips U/A M50 44.47
70 Ed Bastow U/A M40 45.00
71 Peter Bird St Edmund Pacers M 45.05
72 Alex Downie Cambridge & Coleridge AC M60 45.12
73 Michael Smith Wymondham AC M65 45.24
74 Anthony Preece U/A M40 45.36
75 Adrian Randall U/A M45 45.39
76 Richard Emmerson U/A M45 45.41
77 Philip Grose St Edmund Pacers M45 45.45
78 Elin Grose U/A F 45.45
79 Peter Sarandon Newmarket Joggers M45 46.00
80 John Turner Ely Runners M65 46.31
81 Peter Figg U/A M45 46.36
82 Donna Crake U/A F 46.36
83 Penny Studley Gt Yarmouth & District AC F35 46.39
84 Keith Borrett Stowmarket Striders M55 46.47
85 Helen Salmon Wymondham AC F45 46.52
86 Tracy Hinkins U/A F 46.57
87 Fred Boggis Woodbridge Shufflers M50 47.00
88 Steve Webster U/A M45 47.03
89 Tessa Stone Newmarket Joggers F40 47.05
90 Marcia Hyland U/A F40 47.09
91 Ray Keevil Thetford AC M65 47.18
92 John George U/A M50 47.30
93 Karen Page St Edmund Pacers F40 47.34
94 Steve Smith U/A M 47.56
95 Clare Merchant U/A F35 48.06
96 Eloise Calver St Edmund Pacers F40 48.11
97 Paula McConnell U/A F40 48.24
98 John Mills U/A M40 48.25
99 Tracy Stevens Wymondham AC F40 48.34
100 Emma Yarrow Stowmarket Striders F35 48.37
101 Fiona Downie Cambridge & Coleridge AC F45 48.39
102 Amanda Lasseter Cambridge & Coleridge AC F45 48.43
103 Owen Southwood Newmarket Cycling & Tri Club M 48.54
104 Karl Wright Thetford AC M 48.58
105 Kathryn Hammond Norwich RR F35 49.06
106 Miles Johnson Comberton Joggers M55 49.14
107 Susan Fraser Gt Yarmouth & District AC F50 49.19
108 Nick Riches CoNAC M45 49.21
109 Jo Stephenson Stowmarket Striders F45 49.28
110 Mandy Cowling U/A F 49.30
111 Jacqui Burns U/A F45 49.38
112 Robert Scarfe Wymondham AC M55 49.40
113 Paul Bingham Thetford AC M 49.42
114 Antony Finnis Tri-Anglia M 49.48
115 Lorraine Farley Stowmarket Striders F35 49.57
116 Paul Minns U/A M45 49.57
117 Trudi Morrish Haverhill RC F35 49.59
118 Jennifer Devaney Stowmarket Striders F 50.12
119 Debbie Baker U/A F 50.17
120 Sally Dormer U/A F60 50.27
121 Stephen Bright British Athletic Supporters Club M45 50.31
122 Joaquim Monteiro Haverhill RC M55 50.35
123 Suzanne Barnes Haverhill RC F40 50.35
124 Peter Welton U/A M55 50.47
125 Anne Florence Tri-Anglia F55 50.52
126 Alison` Taylor U/A F45 50.55
127 Belinda Schofield U/A F55 50.59
128 Mary Marsh Newmarket Joggers F55 51.04
129 Stuart Washington U/A M 51.24
130 Stuart Soltysiak U/A M40 51.32
131 Susan Bloomfield Stowmarket Striders F45 51.51
132 Eric Leirer U/A M 51.52
133 Simon Palmer U/A M45 51.55
134 Jon Pennington Ely Runners M40 52.02
135 Karen Payne Newmarket Cycling & Tri Club F40 52.11
136 Leanne Mills U/A F40 52.12
137 Sue Stoten Newmarket Joggers F45 52.23
138 Ian Campbell U/A M45 52.24
139 Richard Hunt U/A M60 52.53
140 Steve Coe Newmarket Cycling & Tri Club M45 52.59
141 Fi Mulley U/A F 53.07
142 Neil Woods U/A M50 53.14
143 Simon Glover Cambridge & Coleridge AC M50 53.18
144 Lynda Mccormack Newmarket Joggers F50 53.28
145 Emma Ragab Sudbury Joggers F 53.38
146 Daniel Friend U/A M 53.39
147 Mick Mulley U/A M50 53.40
148 Victoria Kemp U/A F 53.44
149 Louis Cooper Wymondham AC M65 53.44
150 Christine Hall Stowmarket Striders F55 53.46
151 Nigel Prentis Comberton Joggers M55 53.50
152 Will Wright U/A M 53.52
153 Fiona Wright U/A F40 53.52
154 Jonathan Warren U/A M 53.54
155 Tamasin Wood U/A F35 54.26
156 Kerry Giles-brown U/A F35 54.37
157 Lucy Woods U/A F 54.42
158 John England Gt Yarmouth & District AC M60 54.52
159 Andrea Friend Stowmarket Striders F40 55.45
160 Tony Cowling U/A M 55.53
161 Clare Phillips Unknown F54 55.53
162 Anita Fortes Dereham Runners AC F45 55.57
163 Neil Brame U/A M45 55.57
164 Ross Tuite U/A M 55.58
165 Eva Osborne Wymondham AC F70 56.12
166 Shirley Brame Stowmarket Striders F40 56.16
167 Cathy Lambert St Edmund Pacers F45 56.27
168 Lisa Lumley U/A F40 56.57
169 James Fenton U/A M 56.57
170 Mick Herrington U/A M55 57.16
171 Kim Herrington U/A F 57.16
172 Hayley Bartram U/A F 58.01
173 Katie Bartram U/A F 58.01
174 Vicki Judd Norwich RR F 58.07
175 Jason Smith U/A M40 58.14
176 Kathryn Smith U/A F40 58.14
177 Kim Gregory Haverhill RC F45 58.27
178 Karen Morgan Haverhill RC F45 58.27
179 Laura Arfi Stowmarket Striders F40 58.50
180 Kate Beer Stowmarket Striders F40 59.00
181 Christina Walton U/A F40 59.04
182 Marion Parks Stowmarket Striders F40 59.04
183 Debbie Mcdowall Stowmarket Striders F50 59.12
184 Dave Emmerton U/A M50 59.48
185 Jackie Reavill Colchester Harriers F55 59.59
186 Allison Austin Haverhill RC F45 60.05
187 Angela Wheatley U/A F 60.05
188 Mary Clarke U/A F60 60.40
189 Tina Spencer U/A F35 60.58
190 Julie Emmerson U/A F45 61.18
191 Bogdan Szyszkowski Cambridge Tri Club M50 61.30
192 Linda Allen Gt Yarmouth & District AC F60 61.52
193 Georgina Brigden U/A F 62.49
194 Karen Smith Red Lodge Runners F40 63.03
195 Jason Crouse U/A M 63.17
196 Theana Warden Red Lodge Runners F35 63.36
197 Kirsty Weavers Unknown F45 64.04
198 Sue Moggan Stowmarket Striders F60 64.05
199 John Riley U/A M60 64.13
200 Dianne Hunt U/A F50 64.13
201 Sarah Andrews U/A F45 64.24
202 Elaine Haggarty Gt Yarmouth & District AC F55 64.31
203 Frances Saville Stowmarket Striders F50 64.43
204 Mike Saville Stowmarket Striders M50 64.43
205 Christine Mccoll U/A F45 64.48
206 Marion Greewood Greenwood U/A F45 64.55
207 Maureen England Gt Yarmouth & District AC F65 64.59
208 Alison Nice U/A F45 65.14
209 Lisa Jennings Newmarket Joggers F35 66.02
210 Alan Goodenough Newmarket Joggers M55 66.02
211 Samantha Grose St Edmund Pacers F45 66.13
212 Megan Grose U/A F 66.13
213 Debbie Cordell U/A F40 66.34
214 Gill Holmes Thorney Running Club F55 66.37
215 Chelsey Cordell U/A F 66.48
216 Ellie Arnold U/A F60 67.32
217 Ann Smith U/A F50 68.23
218 Mandy Francis U/A F45 68.45
219 Sianie Driver Haverhill RC F 68.47
220 Maggie Dwyer U/A F 68.56
221 Joshua Arthur U/A M 68.56
222 Tracy North Haverhill RC F40 69.00
223 Bex Randall U/A F45 69.02
224 Lorraine Ragab U/A F55 69.58
225 Pat Brightman Gt Yarmouth & District AC F55 72.08
226 John Howe Saffron Striders M75 73.49
227 Carole Wigley U/A F50 73.49
228 Alison Rogers Bungay Black Dog RC F45 74.47
229 Hannah Pretty U/A F 74.47
230 Chris Harbord Bungay Black Dog RC M65 77.10