2010

Place
Name
Club
Age Catagory
Time
1 Robert Chenery Ipswich JAFFA M 31.07
2 David Edwards Cambridge & Coleridge AC M50 31.30
3 Will Mackay Riverside Runners M 31.53
4 John Uff Ely Runners M 32.24
5 Vincent Coogan Newmarket Joggers M 32.33
6 Kevin Vaughan St Edmund Pacers M45 32.36
7 Ian Day Ely Runners M40 32.44
8 Peter Golding St Edmund Pacers M50 32.53
9 David Evans Muddy Mucky Munkeys M40 33.10
10 Mark Betts Norwich RR M 33.58
11 Odette Robson U/A F35 34.16
12 Alan Anstead Sudbury Joggers M45 34.43
13 John Kazer Cambridge & Coleridge AC M 34.52
14 Rachel Sutcliffe Riverside Runners F40 35.00
15 John Waterson St Edmund Pacers M 35.03
16 Paul Sullivan Norwich RR M40 35.12
17 Ian Longland Haverhill RC M 35.24
18 Julian Long St Edmund Pacers M 35.24
19 Nick Hammond Stowmarket Striders M 35.26
20 Goy Roper Norwich RR M45 35.40
21 Kevin Short Framlingham Flyers M50 35.53
22 Steven Neaves Stowmarket Striders M50 36.04
23 Brian Munns Newmarket Joggers M45 36.44
24 Steve White Saffron Striders M40 36.47
25 Simon Le Page U/A M 36.51
26 Fiona Tideswell Saffron Striders F35 36.58
27 Chris Tye Ipswich Triathlon Club M40 37.05
28 Paul Smith Norwich RR M 37.09
29 Mike Greener St Edmund Pacers M 37.11
30 Michael Armes Norwich RR M45 37.26
31 Richard Muchmore U/A M45 37.31
32 Chris Chorley Bungay Black Dog RC M45 37.39
33 Tracey Curl Norwich RR F45 37.39
34 Peter Thompson Norfolk Gazelles M50 37.56
35 Alan Bailey U/A M50 38.08
36 John Greener St Edmund Pacers M40 38.09
37 Andy Pearce St Edmund Pacers M40 38.15
38 Martin Pearson U/A M40 38.17
39 Anthony Preece U/A M40 38.21
40 Paul Kilby U/A M50 38.23
41 Robin Belsom Ipswich JAFFA M50 38.24
42 Roger Gooding Springfield Striders M 38.30
43 James Stocker U/A M60 38.31
44 Duncan Chenery Ipswich JAFFA M50 38.32
45 John Harding CoNAC M50 38.35
46 Jonathan Clarke Newmarket Joggers M40 38.39
47 Jim Withers Newmarket Joggers M55 38.46
48 Nigel Sinclair U/A M 38.52
49 Darrell Taylor U/A M40 39.04
50 Rebecca White Saffron Striders F 39.19
51 Gerry Watson Wymondham AC M50 39.19
52 Mary Narey Stowmarket Striders F40 39.39
53 Stuart Field Saffron Striders M45 39.42
54 Peter Mills Stowmarket Striders M55 39.50
55 Andy Irvine Cambridge & Coleridge AC M40 39.55
56 Kevin Gee Norwich RR M50 39.59
57 Nigel Whittle U/A M50 40.01
58 Laurence Calver U/A M40 40.02
59 Simon Meecham Ipswich JAFFA M 40.09
60 Kim Reader Wymondham AC F40 40.17
61 Simon Wiggins Felixstowe RR M 40.28
62 Andrew Nichols U/A M 40.28
63 Frances Cooke March A/C F50 40.32
64 Stephen Symonds KPMG RC M 40.34
65 Wendy Jones Newmarket Cycling & Tri Club F40 40.36
66 Bert Wilkinson Ryston Runners M60 40.45
67 Mark Graham U/A M 40.47
68 Ian Jackson U/A M 40.48
69 Martin Brigden U/A M50 40.57
70 Richard Narey U/A M40 41.09
71 Peter Cobb Coltishall Jaguars M55 41.12
72 Russell Cox Wymondham AC M40 41.15
73 Christopher Gay Gt Yarmouth & District AC M45 41.23
74 Tim Tyler Norwich RR M50 41.41
75 Glen Harvey Bildeston Bounders M50 41.44
76 Richard High Norwich RR M 41.52
77 Matt Davey Tiptree RR M 41.56
78 Lee Dickinson Newmarket Cycling & Tri Club M40 42.04
79 Scott Chadwick U/A M 42.08
80 Neil Carter Ipswich Triathlon Club M 42.13
81 Mark Tufts Wymondham AC M40 42.13
82 Sarah Vick The Saxons F40 42.16
83 John Cashen U/A M40 42.21
84 Jonathan Isherwood Norwich RR M 42.22
85 Emily Baker West Suffolk AC F 42.32
86 Andrew Hammond U/A M50 42.37
87 Cheryl Holder U/A F40 42.46
88 Gary Hutchings Framlingham Flyers M45 42.46
89 Juliet Cox Wymondham AC F35 42.48
90 Jude Durrant Reepham Runners F40 42.53
91 Sally Cushing Norwich RR F45 43.07
92 Carol Stanier Cambridge & Coleridge AC F 43.09
93 Sian Barker Haverhill RC F35 43.12
94 Frank Moggan Stowmarket Striders M60 43.13
95 Philip Cooper Reepham Runners M45 43.19
96 Alan Goodenough Newmarket Joggers M55 43.22
97 Steven Whitaker U/A M40 43.36
98 Ray Keevil Thetford AC M65 43.41
99 Roy Huson U/A M 43.53
100 Gertrud Hendriks U/A F40 43.53
101 Ron Ames Stowmarket Striders M60 43.56
102 Adam Rawlings U/A M 43.58
103 Laurence Gowers U/A M 43.58
104 Anne MILLETT Norwich RR F50 43.59
105 Jenny Brown U/A F 44.04
106 Carmel Mceniery Cambridge & Coleridge AC F35 44.09
107 Katie Colson U/A F 44.12
108 Samantha Wing Thetford AC F 44.16
109 Tina Belsom Stowmarket Striders M45 44.23
110 Stuart Walsh U/A M 44.25
111 John George U/A M50 44.29
112 David Riley U/A M 44.30
113 Tonie Wilson Colchester Harriers F50 44.33
114 Cara Huson U/A F35 44.37
115 Richard Emmerson U/A M45 44.40
116 Adrian Randall U/A M40 44.50
117 Michael Newton U/A M50 44.53
118 Lisa Redman Ely Runners F35 44.56
119 Hannah Shiell Ely Runners F 45.02
120 Kevin Marshall Ilford AC M50 45.02
121 Bobbie Sauerzapf Bungay Black Dog RC F50 45.03
122 Mike Munson Stowmarket Striders M55 45.08
123 Philip Southgate St Edmund Pacers M40 45.19
124 Miles Johnson Comberton Joggers M55 46.00
125 Stuart Compton U/A M40 46.03
126 Katherine Mackay U/A F 46.10
127 John Cass U/A M40 46.13
128 Gary Howe Saffron Striders M50 46.14
129 Tony Lack Ramsey RR M70 46.24
130 Helen Oghenegweke Norwich RR F35 46.29
131 Robert Scarfe Wymondham AC M55 46.33
132 Patrick Larke Wymondham AC M50 46.34
133 Evette Price Framlingham Flyers F45 46.36
134 Marion Walker Framlingham Flyers F55 46.36
135 Rebecca Peck Framlingham Flyers F40 46.36
136 David Bray Haverhill RC M 46.37
137 Miles Garrod Stowmarket Striders M45 46.42
138 John Turner Ely Runners M60 46.48
139 Michael Regan Yeovil Town RC M55 46.54
140 Frank Eales U/A M60 46.56
141 Kate Tucker Newmarket Cycling & Tri Club F 46.58
142 Brent Crossman Ely Runners M45 47.03
143 Michael Herrington U/A M55 47.07
144 Christopher Bright British Athletic Supporters Club M 47.09
145 Christopher Fryer U/A M 47.14
146 Katie Raber U/A F 47.20
147 Adele Postle Gt Yarmouth & District AC F45 47.21
148 Ruth Belsom U/A F45 47.36
149 Stephen Bright British Athletic Supporters Club M45 47.37
150 Trevor Lloyd U/A M65 47.38
151 Sandra Mayhew Stowmarket Striders F45 47.43
152 Michael Butler Ely Runners M40 47.48
153 Carl Higgins Thetford AC M45 47.59
154 Simon Palmer U/A M45 47.59
155 Roy Owen U/A M60 48.01
156 Stuart Knight U/A M 48.03
157 Nick Robinson U/A M50 48.07
158 John Rawle U/A M50 48.12
159 Lynda Mccormack Newmarket Joggers F45 48.26
160 Cathy Crawford U/A F40 48.28
161 Jerome Lefevre U/A M40 48.28
162 Andy Jones U/A M 48.29
163 Orla Jupp Dereham Runners AC F35 48.31
164 Matthew Wigley U/A M 48.31
165 Penny Studley Gt Yarmouth & District AC F35 48.41
166 Helen Smith U/A F 48.43
167 Carla Baker U/A F35 48.49
168 Julie Foreman Ely Runners F35 48.53
169 John England Gt Yarmouth & District AC M60 48.59
170 Nigel Prentis Comberton Joggers M55 49.02
171 Jackie Goodridge Newmarket Joggers F55 49.05
172 David Peck Newmarket Cycling & Tri Club M75 49.18
173 Darren Baker West Suffolk AC M45 49.22
174 Philip Neave Bildeston Bounders M65 49.36
175 Rosalind Maulkerson U/A F40 49.41
176 Emma Stamper U/A F40 49.41
177 Carol Heales Haverhill RC F40 49.52
178 Stuart Southagte Reepham Runners M45 49.56
179 Jason Smith U/A M40 50.01
180 Carin Minnie U/A F40 50.03
181 Wendy Smith Norwich RR F45 50.05
182 Lisa Howard Norwich RR F 50.24
183 Debbie Ghant Stowmarket Striders F40 50.26
184 Andy Bond Stowmarket Striders M60 50.39
185 Jonathan Mackay Riverside Runners M50 50.45
186 Kate Allen Sudbury Joggers F35 50.57
187 Claire Wylie Newmarket Joggers F 50.59
188 Tara Whyand U/A F 51.10
189 Alison Rush U/A F40 51.14
190 Mick Mulley U/A M50 51.16
191 Hayley Bartram U/A F 51.26
192 Richard Hunt U/A M55 51.31
193 Nicola Love U/A F 51.32
194 Wendy Aldhouse Haverhill RC F40 51.35
195 Sarah Lake Dereham Runners AC F 51.40
196 Melanie Sinclair U/A F 51.42
197 Matthew Applegate Cambridge & Coleridge AC M 51.54
198 Ludmila Klesca U/A F 51.54
199 Louis Cooper Wymondham AC M65 52.00
200 Carolyn Bownes Tiptree RR F50 52.20
201 Barry Dobson Tiptree RR M60 52.20
202 Lisa Lumlley U/A F40 52.21
203 Karen Butler U/A F45 52.26
204 Catherine Wigley U/A F 52.53
205 Paul Trevelyan U/A M50 53.14
206 Allison West Thetford AC F45 53.27
207 Sirkka Love Haverhill RC F55 53.36
208 Allison Austin Haverhill RC F45 53.36
209 Gary Egan U/A M40 53.37
210 Karen Halls U/A F 53.39
211 Penny Scott U/A F35 53.45
212 Dawn Shilling Tiptree RR F 53.52
213 Emma Ragab U/A F 54.06
214 Clare Phillips Mid Essex Casuals F45 54.19
215 Sharon Whittle U/A F50 54.25
216 Trevor Wilson Colchester Harriers M50 54.49
217 Lesley Watt Stowmarket Striders F50 54.52
218 Mel Chittock U/A M55 55.00
219 Luke Frost U/A M 55.08
220 Stephen Frost U/A M45 55.08
221 Ken Frost U/A M75 55.08
222 Cassie Dyer Brandon Fern Hoppers F40 55.14
223 Karen Pearce U/A F 55.21
224 Mandy Spurgeon U/A F45 55.25
225 Dave Garnham St Edmund Pacers M45 55.42
226 Tracey Shorter St Edmund Pacers F45 55.42
227 Michelle Crouse U/A F 55.54
228 Claire Owen U/A F 55.55
229 Jason Crouse U/A M 55.56
230 Anita Clement U/A F40 56.06
231 Kate Pearsall U/A F 56.07
232 Mary Owen U/A F60 56.35
233 Victoria Kemp U/A F 57.01
234 Maureen England Gt Yarmouth & District AC F65 57.07
235 Jackie Reavill Colchester Harriers F55 57.15
236 Shirley Case U/A M55 57.21
237 Fiona Martin U/A F40 57.30
238 Elaine Murdie U/A F50 57.31
239 Sue Jones U/A F40 57.35
240 Alison Case U/A F35 57.53
241 Christina Connacher U/A F 58.05
242 Jon Pennington Ely Runners M40 58.08
243 Julie Emmerson U/A F45 58.44
244 Lisa Hayward Norwich RR F35 58.54
245 John Walden U/A M50 59.00
246 Lisa Trevelyan U/A F40 59.04
247 Mary Clarke U/A F60 59.19
248 Christina Walton U/A F40 59.20
249 Peter Lane U/A M 59.35
250 Sharon Armes Norwich RR F40 59.46
251 Victoria Hipperson U/A F 60.14
252 Michael Batt U/A M60 60.17
253 Sue Moggan Stowmarket Striders F60 60.23
254 Dawn Clegg Gt Yarmouth & District AC F50 60.33
255 Bex Randall U/A F45 60.43
256 Sarah Shorne U/A F35 60.54
257 Susan Seggar Stowmarket Striders F60 60.57
258 Genette Sullivan Norwich RR F40 61.05
259 Sandra Butler Ramsey RR F65 61.20
260 Elaine Haggarty Gt Yarmouth & District AC F50 61.37
261 Carla Johnson Felixstowe RR F 62.08
262 Wendy Larke Wymondham AC F45 62.09
263 John Riley U/A M60 62.25
264 Susan Ryles Gt Yarmouth & District AC F55 62.52
265 Noor Itrakjy U/A F 62.52
266 Karen Chamberlain U/A F35 63.55
267 Richard Starkey U/A M 64.32
268 Keith Grant U/A M 64.32
269 Sue George U/A F50 64.53
270 Christine Mccoll U/A F45 64.53
271 Logan Crawford U/A M50 64.59
272 Sian Saxby U/A F 64.59
273 Gillian Holmes Thorney Running Club F55 67.25
274 Susan Hunt U/A F55 68.17
275 John Howe Saffron Striders M70 68.28
276 Angela Wheatley U/A F 71.07
277 Chris Harbord Bungay Black Dog RC M60 72.08
278 Pat Brightman Gt Yarmouth & District AC F55 72.28
279 Frederick Uff Eastern Vets M75 75.27
280 Glenda Taylor Stowmarket Striders F60 79.14