2003

Wibbly Wobbly Log Jog Results 2003


Position
Name
Club
Age Catagory
Time
1
Alex Tate Muddy Mucky Munkeys
M
28:00
2
David Fowler Newmarket Joggers
M
28:29
3
Andrew Taylor St Edmund Pacers
M
28:56
4
Rob Breen Thetford AC
M
29:17
5
Christopher Cooke St Edmund Pacers
M40
29:31
6
Steven Cockrell West Norfolk AC
M
29:49
7
Chris Starmer Stowmarket Striders
M40
30:19
8
Alan Dawson St Edmund Pacers
M45
30:36
9
Andrew Houghton u/a
M45
30:51
10
Kollyn Martin-Smith Newmarket Joggers
M
30:58
11
Mark Cunningham St Edmund Pacers
M
31:06
12
Ashley Gimson St Edmund Pacers
M
31:12
13
Peter Gipp Ely Runners
M40
31:39
14
Paul Brough Haverhill RC
M
31:46
15
Gary Howe Thetford AC
M
32:00
16
Tim Fox St Edmund Pacers
M
32:07
17
Andrew Bunney Norwich RR
M
32:20
18
Stuart Faust u/a
M
32:33
19
Graham Collins CoNAC
M45
33:00
20
John Crisp Ely Runners
M
33:06
21
John Squirrell Bildeston Bounders
M50
33:21
22
Caroline Wakefield Ryston Runners
F
33:23
23
Chris Tate Bishops Stortford RC
M40
33:23
24
Martin Pearson u/a
M
33:23
25
Darren Moat March Braza AC
M
33:26
26
Jon Bellamy St Edmund Pacers
M
33:33
27
Bryan Goodenough Thorney AC
M55
33:39
28
Alan Rutterford Ely Runners
M
33:43
29
Paul Wightman Wymondham AC
M40
33:53
30
Val Jennings Ipswich Jaffa
F35
34:04
31
Richard Whiting St Edmund Pacers
M
34:08
32
Gary Walters u/a
M
34:18
33
Ashton Dyson u/a
M
34:35
34
Julian Long St Edmund Pacers
M
34:46
35
Peter Hodgkinson Norfolk Gazzelles
M45
34:48
36
Sandra Bower Thetford AC
F40
34:57
37
Barry Boole Sinfin RC
M55
34:59
38
Richard Handoll u/a
M40
35:00
39
Alex Jeeves March Braza AC
M
35:03
40
Philip Ward Haverhill RC
M
35:10
41
Michael Chamberlain Norwich RR
M40
35:10
42
Mark Whiting u/a
M40
35:19
43
Barry Bye Ryston Runners
M55
35:24
44
Kevin Collins Newmarket Joggers
M50
35:31
45
Ivan Colman Norfolk Gazzelles
M40
35:38
46
Christopher Brown C & C
M40
35:55
47
Grant Kierstan Muddy Mucky Munkeys
M
36:01
48
Gillian Moss West Norfolk AC
F
36:02
49
Paul Turner Ipswich Jaffa
M50
36:05
50
Edward Baston u/a
M
36:07
51
John Turner Ely Runners
M55
36:08
52
Steve Askham CoNAC
M50
36:15
53
Gary Smith u/a
M45
36:17
54
John Cashen u/a
M
36:18
55
Spizz Warren u/a
M40
36:21
56
Andy Bain Peterhead AAC
M
36:30
57
Tracy Paterson Arbroath Footers
F
36:41
58
Darrell Taylor u/a
M
36:44
59
Natalie Sutton West Norfolk AC
F
36:48
60
Simon Bole Ipswich Jaffa
M45
36:55
61
Phil Norris St Edmund Pacers
M
37:14
62
Joaquim Monteiro Haverhill RC
M45
37:15
63
Jonathan Rose March Braza AC
M
37:16
64
Paul Westgate Gt Yarmouth RR
M45
37:23
65
Robin Stebbings Wymondham AC
M45
37:26
66
Clare Taylor St Edmund Pacers
F
37:30
67
Roger Allcorn Wymondham AC
M45
37:35
68
Roy Nurse u/a
M
37:37
69
David Goodwin Gt Yarmouth & District AC
M45
37:38
70
Trevor Crack u/a
M50
37:39
71
John Burton CoNAC
M50
37:40
72
Haley Suttle Newmarket Joggers
F35
37:43
73
John Greener u/a
M
37:44
74
Lauren Ely West Norfolk AC
F
37:44
75
Terry Rigby St Edmund Pacers
M
37:54
76
Kate Davies West Norfolk AC
F
38:00
77
Brian Wright Thetford AC
M50
38:08
78
David Hood Fenland RC
M40
38:15
79
Bill Cox Framlingham Flyers
M60
38:25
80
Ian Blatchford Ely Runners
M
38:35
81
Robin Symonds Stratton Striders
M40
38:35
82
Trevor Leiser-Smith Bungay Black Dog RC
M40
38:36
83
Sarah Paradine Bearbrooke Joggers
F
38:40
84
Samantha Cadman u/a
F
38:51
85
Louise Norris St Edmund Pacers
F
38:52
86
Richard Talbot Felixstowe RR
M40
39:01
87
Ian Trowell u/a
M40
39:03
88
Darren Bailey u/a
M
39:05
89
David Thornton u/a
M45
39:16
90
Adrian Randall u/a
M
39:23
91
Neil Roberts Stratton Striders
M45
39:25
92
Martin Allum St Edmund Pacers
M50
39:35
93
Simon Bendall u/a
M
39:38
94
Brian Munns Newmarket Joggers
M40
39:42
95
Elize Hartendorp Wymondham AC
F45
39:48
96
Neil Mayes u/a
M
39:49
97
John England Gt Yarmouth & District AC
M55
39:59
98
Simon Page u/a
M40
40:06
99
Michael Power u/a
M45
40:11
100
Tricia Dennison St Edmund Pacers
F40
40:15
101
David Mason Bushfield Joggers
M
40:19
102
Jenniffer Christian Wymondham AC
F45
40:26
103
Ronel Marsh Wymondham AC
M55
40:26
104
Kevin Nunn u/a
M40
40:34
105
Nigel Hogg u/a
M50
40:38
106
Ian Jackson u/a
M
40:38
107
Kim Reader Wymondham AC
F
40:38
108
Ian Cunnington u/a
M
40:49
109
Colin Thomas Stowmarket Striders
M40
40:50
110
Robert Scarfe Wymondham AC
M50
40:55
111
Nikki Bennett Gt Bentley RC
F35
40:56
112
Graham Leonard Ramsey Road Runners
M45
41:05
113
Ray Farr Newmarket Joggers
M55
41:21
114
Keith Durrant u/a
M40
41:24
115
Stewart Ingram Diss AC
M50
41:25
116
Lizzie Gerrard West Norfolk AC
F
41:27
117
Nigel Cottee Woodbridge Shufflers
M40
41:27
118
Les King Stowmarket Striders
M45
41:38
119
Nigel Bonham Newmarket Joggers
M60
41:41
120
John Bray West Norfolk AC
M50
41:43
121
Rod De Sa u/a
M45
41:45
122
Jim Dawson u/a
M
41:46
123
Chris Creasey u/a
M
41:58
124
Peter Spink u/a
M40
42:03
125
Mark Redit u/a
M
42:06
126
Andrew Easter Wayland Runners
M50
42:06
127
Jonathon Bolton Gt Bentley RC
M40
42:12
128
Thomas Smith Newmarket Joggers
M65
42:12
129
Roger Spinks Ipswich Jaffa
M60
42:15
130
John George u/a
M45
42:16
131
Dawn Wightman Wymondham AC
F35
42:19
132
Jack Stuart Norwich RR
M50
42:21
133
Malcolm Darvill Haverhill RC
M45
42:21
134
Andrew Seeney u/a
M
42:21
135
John Howe Saffron Striders
M65
42:26
136
Helen Baston u/a
F35
42:38
137
Miles Johnson Comberton Joggers
M50
42:45
138
Paul Jenkins u/a
M55
42:45
139
Randy Voas u/a
M
42:46
140
Dennis Simpson Norwich RR
M40
42:47
141
Simon Kitching u/a
M
42:54
142
Jeremy Bunton West Norfolk AC
M
42:58
143
Trevor Horrex Norwich RR
M40
42:58
144
Frances Cooke March Braza AC
F45
43:05
145
Graham Moore u/a
M
43:07
146
Maureen Wright Ipswich Jaffa
F55
43:09
147
Emma Wright Ipswich Jaffa
F
43:13
148
Geoff Suckling Saffron Striders
M55
43:15
149
Harriet Fisher Bishops Stortford RC
F45
43:18
150
Frank Haynes Saffron Striders
M55
43:29
151
Derek Ribbands Gt Yarmouth RR
M40
43:33
152
Jackie Goodridge Newmarket Joggers
F50
43:41
153
David Rose March Braza AC
M50
43:46
154
Ronel Van de Merwe Stowmarket Striders
F40
43:57
155
Grayhame Fish Stowmarket Striders
M50
43:58
156
Catherine Stacey u/a
F
44:04
157
Martin Stacey Norwich RR
M45
44:05
158
Tony Lack Ramsey Road Runners
M60
44:08
159
David Stott u/a
M55
44:13
160
Stephen Lawson Havering 90 Joggers
M45
44:13
161
Julie Wood CoNAC
F45
44:25
162
Geoffrey Turner u/a
M
44:29
163
Karen Page St Edmund Pacers
F
44:38
164
Michael Bailie Wymondham AC
M55
45:02
165
Anne Fish Stowmarket Striders
F50
45:06
166
Sue Fraser Gt Yarmouth & District AC
F40
45:08
167
Nigel Prentis Comberton Joggers
M50
45:13
168
Marilyn Rose March Braza AC
F50
45:16
169
Tony Whibley March Braza AC
M55
45:26
170
Maria Reynolds Stowmarket Striders
F45
45:29
171
Helena Bennett Wymondham AC
F
45:31
172
Jan Starmer Stowmarket Striders
F40
45:31
173
Jack Kelly u/a
M60
45:38
174
Lorraine Evans Bishops Stortford RC
F40
45:45
175
Roger Causon Felixstowe RR
M50
46:02
176
Dave Robinson u/a
M
46:02
177
Jonathon Laatsch Brandon Fern Hoppers
M
46:09
178
Greg Knowler u/a
M
46:15
179
Chris Harbord Great Yarmouth RR
M55
46:34
180
Stephen Bright British Athletics Supporters Club
M40
46:53
181
Ben Marsh u/a
M
46:55
182
John Parsons Saffron Striders
M60
46:56
183
Angie Saunders u/a
F40
47:06
184
Keith Perry West Norfolk AC
M45
47:08
185
Margaret Bailey Wymondham AC
F50
47:16
186
Lana Chalmers Ely Runners
F
47:20
187
Graham Page u/a
M45
47:33
188
Stephen Griffiths u/a
M40
47:36
189
Yvonne Cooke St Edmund Pacers
F
47:39
190
Mick Herrington u/a
M45
47:48
191
Jinny Herrington u/a
F45
47:48
192
Billy Richmond Ipswich Jaffa
M
47:56
193
Simon Martin u/a
M
47:58
194
Philip Dyke Ramsey Road Runners
M50
48:25
195
Allison Austin Haverhill RC
F35
48:26
196
Maggie Leonard Ramsey Road Runners
F45
48:31
197
Ted Atkins GWR
M45
48:56
198
David West St Edmund Pacers
M55
49:09
199
Peter Kierstan Haverhill RC
M
49:21
200
Angela Wheatley Haverhill RC
F
49:21
201
David Potter Bungay Black Dog RC
M60
49:40
202
Dawn Walker u/a
F35
49:45
203
Julia Hanford u/a
F
49:49
204
Joanna Lans u/a
F35
49:49
205
John Riley u/a
M50
49:52
206
Evette Price Framlingham Flyers
F40
49:53
207
Sue Seggar Stowmarket Striders
F50
49:54
208
Angela Campion Retford AC
F45
49:54
209
Maureen Wakeling Bishops Stortford RC
F35
50:07
210
Barbara Weekes GWR
F55
50:12
211
Sarah Kuczora West Norfolk AC
F
50:33
212
Julie Allum Ryston Runners
F
50:38
213
Rebecca Brock u/a
F
50:39
214
Daniel Thomas Stratton Striders
M
50:41
215
Bernice Trodd St Edmund Pacers
F55
50:55
216
Patrick Lanaway u/a
M
51:07
217
Sue Morgan u/a
F50
51:24
218
Ann Blackburn u/a
F45
51:24
219
Teresa Cross u/a
F35
51:29
220
Jan Kelly u/a
F45
51:30
221
Dawn Symonds Stratton Striders
F
51:33
222
Sue George u/a
F40
51:37
223
Angela Woods Diss AC
F35
51:52
224
Maureen England Gt Yarmouth & District AC
F55
51:52
225
Kevin Cracknell u/a
M
51:55
226
Trevor Turk u/a
M45
52:09
227
Jennie Grimwood Newmarket Joggers
F45
52:11
228
Maxine Copland Newmarket Joggers
F40
52:11
229
Allison Heath u/a
F
53:17
230
James Kelly Framlingham Flyers
M70
53:23
231
Giovanna Creasey u/a
F
53:53
232
Tracey Shorter St Edmund Pacers
F40
53:55
233
Susan Ryles Gt Yarmouth & District AC
F45
54:40
234
Tracy Copsey u/a
F35
54:50
235
Frederick Uff Framlingham Flyers
M70
54:55
236
Jean Cox Woodbridge Shufflers
F60
55:23
237
Diana Ball Framlingham Flyers
F60
55:23
238
Sarah Wishlade u/a
F
55:35
239
Penny Oliver u/a
F
55:35
240
Rebecca Smart u/a
F35
55:35
241
Kate Coghlan u/a
F55
55:46
242
Gill Holmes Fenland RC
F45
56:23
243
Denise Goodwin Gt Yarmouth & District AC
F45
57:21
244
Diane Clark Gt Yarmouth & District AC
F40
58:37
245
Claire Uden u/a
F
58:53
246
Elizabeth Peterson RRC
F40
63:24
247
Garth Peterson RRC
M40
63:26
248
Jo Dennison Bushfield Joggers
F50
63:45
249
Marianne Blessett Bushfield Joggers
F37
63:45
250
Tessa Julnes Wayland Runners
F60
68:34