2002

Wibbly Wobbly Log Jog Results 2002


Position
Name
Club
Age Catagory
Time
1
Alex Tate U/A
M
28.59
2
Alan Dawson St Edmund Pacers
M45
29.32
3
Phil Redden Riverside Runners
M50
29.53
4
Peter Gipp Ely Runners
M
30.24
5
Ashley Gimson St Edmund Pacers
M
30.56
6
Steven Cockrell West Norfolk AC
M
31.41
7
Dave Vaughan St Edmund Pacers
M45
32.02
8
Philip Quantrill Ipswich Jaffa
M
32.23
9
Sean Gladwell March Braza
M
32.55
10
Cliff Bailey Thetford AC
M40
32.56
11
Chris Tate Bishop’s Stortford Running Club
M40
33.00
12
Jonathon Bellamy St Edmund Pacers
M
33.02
13
Bill Morgan Thetford AC
M50
33.03
14
Gareth Peterson Road Runners Club
M
33.05
15
Ashley Page St Edmund Pacers
M40
33.08
16
Brian Munns Newmarket Joggers
M
33.25
17
Stuart Faust U/A
M
33.33
18
Gary Smith U/A
M40
33.42
19
Martin Pearson U/A
M
33.59
20
David Goodenough Thorney Running Club
M55
34.02
21
Phil Bower Thetford AC
M40
34.27
22
Sandra Bower Thetford AC
F40
34.28
23
Paul Brough Haverhill Running Club
M
34.34
24
John Squirrell Bildeston Bounders
M45
34.44
25
Darren Fox Soham Streakers
M
34.49
26
James Timmis Haverhill Running Club
M
34.52
27
Kevin Collins Newmarket Joggers
M50
34.55
28
Barry Bye Ryston Runners
M50
35.00
29
Bob Thompson Lt Paxton Path Pounders
M55
35.09
30
Reece Sanford U/A
M
35.10
31
Barry Clark March Braza
M55
35.16
32
Mark Betts Norwich Road Runners
M
35.19
33
Roy Harvey Wymondham AC
M
35.30
34
Alison Bellars West Norfolk AC
F
35.44
35
Jamie Randall Soham Streakers
M
35.51
36
Dave Payne Fenland Running & AC
M45
35.58
37
Brian Thetford AC
36.03
38
Gina Borley Ryston Runners
F35
36.05
39
Tim Marwood U/A
M
36.08
40
Peter Duthie Silson
M40
36.08
41
Martin Bailey U/A
M40
36.08
42
Roger Duffield Tiptree Road Runners
M60
36.12
43
Anne Forbank Riverside Runners
F50
36.19
44
John Cashen U/A
M
36.27
45
Philip Bailey West Norfolk AC
M45
36.41
46
Graham Trudgill Diss AC
M45
36.52
47
Julian Long St Edmund Pacers
M
36.59
48
John Storey Riverside Runners
M60
37.02
49
Trevor Benjamin Haverhill Running Club
M
37.04
50
Alistair Hindle U/A
M
37.14
51
Martin Allum St Edmund Pacers
M50
37.17
52
Graham Smith U/A
M
37.23
53
Peter Foster U/A
M45
37.26
54
Neil Levett U/A
M
37.28
55
Angie Bear Wymondham AC
F45
37.30
56
Monty Monteiro Haverhill Running Club
M45
38.09
57
Robin Smith St Edmund Pacers
M45
38.20
58
David Hood March Braza
M40
38.30
59
Peter Holmes Soham Streakers
M
38.32
60
Mick Davidson U/A
M40
38.41
61
Jerry Green U/A
M
38.51
62
Trevor Kelsey-Smith Bungay Black Dog RC
M40
38.58
63
Johnathan Rose March Braza
M
38.59
64
Mike Turner Liverpool Harriers & AC
M60
39.02
65
Richard Whent U/A
M
39.03
66
Elies Mann Norwich Road Runners
F
39.05
67
Colin Putley Norwich Road Runners
M
39.06
68
Jim Brown U/A
M
39.26
69
Trudy Deacon Wymondham AC
F45
39.40
70
Graham Leonard Ramsey Road Runners
M40
39.40
71
Nigel Bonham Newmarket Joggers
M60
39.42
72
Alan Bailey Soham Streakers
M40
39.52
73
Anthony Deacon Wymondham AC
M45
39.59
74
John Bray West Norfolk AC
M50
40.02
75
Mervyn Kesselring Bungay Black Dog RC
M55
40.07
76
Malcolm Darvill Haverhill Running Club
M45
40.14
77
Raymond Farr Newmarket Joggers
M55
40.22
78
Simon Potter Hunts AC Road Runners
M
40.28
79
Theresa Levett U/A
F
40.29
80
Guy Ainsworth U/A
M
40.32
81
Lindsay Flaxmer U/A
M40
40.36
82
Stewart Ingram Diss AC
M50
40.40
83
Pip Peakman Riverside Runners
F35
40.52
84
David Greenham Haverhill Running Club
M50
41.07
85
Brian Parker Haverhill Running Club
M50
41.07
86
Kevin Nunn U/A
M40
41.08
87
Chris Ginn Newmarket Joggers
M50
41.10
88
Geoff Howes U/A
M45
41.24
89
Stephen Bright U/A
M
41.30
90
Jackie Goodridge Newmarket Joggers
F50
41.33
91
Colin Weight St Edmund Pacers
M65
41.37
92
Frances Cooke March Braza
F45
41.39
93
David Rose March Braza
M50
41.51
94
Adrian Green Ipswich Triathlon Club
M
42.11
95
Hannah Gilbert West Norfolk AC
F
42.14
96
Rosemarie Hanning Riverside Runners
F35
42.26
97
Tanya O’Reilly Ely Runners
F
42.35
98
Helen Snazzel U/A
F45
42.40
99
Keith Perry West Norfolk AC
M45
42.46
100
Mike Human U/A
M55
42.50
101
David Lines Bungay Black Dog RC
M
43.12
102
Jeremy Bunton West Norfolk AC
M
43.13
103
Marilyn Rose March Braza
F50
43.14
104
Grayhame Fish Stowmarket Striders
M50
43.16
105
Judy Potter Bungay Black Dog RC
F55
43.19
106
Tim Tasker St Edmund Pacers
M50
43.21
107
David West St Edmund Pacers
M55
43.23
108
Johnson Miles Comberton Joggers
M45
43.27
109
Paul Jenkins U/A
M55
43.31
110
Robert Smith U/A
M40
43.34
111
Alex Pearson U/A
M
43.37
112
David Peck Newmarket Joggers
M65
43.46
113
David Stott U/A
M55
43.51
114
Thomas Smith Newmarket Joggers
M65
43.55
115
Karen Page St Edmund Pacers
F
44.20
116
Julia Wotton CUP Running Club
F35
44.24
117
Kevin Cracknell U/A
M
44.33
118
Trevor Woolnough U/A
M45
44.38
119
Robbie Snazzel U/A
M45
44.45
120
Julia Green Ipswich Triathlon Club
F
44.51
121
Robert Scarfe Wymondham AC
M45
44.53
122
Valerie Davis Newmarket Joggers
F
44.53
123
Ronel Van der Merwe Stowmarket Striders
F40
44.55
124
Michael Sargent U/A
M40
44.56
125
Nigel Prentis Comberton Joggers
M50
45.04
126
Helen Jow Reading Road Runners
F45
45.12
127
Neil Mayes U/A
M
45.14
128
Angela Wheatley Haverhill Running Club
F
45.16
129
David Potter Waveney Valley A.C.
M55
45.32
130
Maria Reynolds Stowmarket Striders
F45
45.44
131
Chris Harbord Great Yarmouth Road Runners
M55
46.02
132
Vitor Dias U/A
M
46.06
133
Maureen Wakeling Bishop’s Stortford Running Club
F35
46.12
134
Richard Vincent West Norfolk AC
M45
46.13
135
Rosemary Thurston Stowmarket Striders
F50
46.19
136
Martin Heath Soham Streakers
M45
46.21
137
Kim Parker Haverhill Running Club
F40
46.58
138
Lorraine Evans Bishop’s Stortford Running Club
F40
47.04
139
Anthony Whibley March Braza
M50
47.12
140
Janis Ryall Royston Runners
F50
47.13
141
Janet Lang Haverhill Running Club
F35
47.38
142
Kelly James Framlingham Flyers
M65
47.48
143
Anne Fish Stowmarket Striders
F50
48.03
144
Gillian Holmes Fenland Running & AC
F45
48.07
145
Karen Garrison Newmarket Joggers
F40
48.42
146
Dan Goodridge Newmarket Joggers
M50
48.42
147
Maggie Leonard Ramsey Road Runners
F45
48.48
148
Peter Ryall Royston Runners
M50
49.19
149
Helen Sewell Ryston Runners
F55
49.24
150
Patrick Lanaway U/A
M
49.29
151
June Smith U/A
F
49.31
152
Alison Hearn March Braza
F
49.42
153
Elizabeth Woodley March Braza
F35
49.42
154
Adrian Cassidy U/A
M
49.53
155
Hannah Moore U/A
F
49.54
156
Christine Woodley Haverhill Running Club
F40
50.01
157
Jon Woodley Haverhill Running Club
M45
50.01
158
Norma Leckie Riverside Runners
F50
50.11
159
Ann Storey Riverside Runners
F55
50.11
160
Janet Redden Riverside Runners
F45
50.11
161
Michael Herrington U/A
M45
50.28
162
Jeanette Herrington U/A
F40
50.28
163
John Riley U/A
M50
50.32
164
Adrian Neville Soham Streakers
M40
50.37
165
Sue Seggar Stowmarket Striders
F50
50.41
166
Marianne Kirk Ipswich Jaffa
F50
50.42
167
Jenny Vaughan St Edmund Pacers
F40
51.22
168
Ian Gilbert West Norfolk AC
M40
52.16
169
Janet Johannessen U/A
F45
53.09
170
Sally Doyle U/A
F35
53.09
171
Tracy Copsey U/A
F35
53.44
172
Seonaid Brooks Bishop’s Stortford Running Club
F50
54.13
173
Bryony Bartlett U/A
F35
55.02
174
John Maccoss U/A
M
55.02
175
Jenny Tatum Gt Bentley Running Club
F
55.10
176
Martin Whitmill Gt Bentley Running Club
M40
55.11
177
Angela Fleming West Norfolk AC
F50
56.10
178
Nigel Chapman U/A
M
56.46
179
Steven Lowe U/A
M40
56.58
180
Rebecca Burtt U/A
F35
57.42
181
Nigel Harris March Braza
M45
59.31