2001

Wibbly Wobbly Log Jog Results 2001


Position
Name
Club
Age Catagory
Time
1
Robin Coll Newmarket Joggers
M40
27:43
2
Mark Goodridge RNAC
M
28:09
3
Chris Cooke St Edmund Pacers
M
28:15
4
Stephen Hart Woodbrigde Shufflers
M
28:36
5
Kollyn Martin-Smith Newmarket Joggers
M
28:56
6
Howard Beasley St Edmund Pacers
M40
29:02
7
Alan Dawson St Edmund Pacers
M40
29:18
8
Tim Ellis Haverhill Running Club
M
30:16
9
Phil Redden Riverside Runners
M45
30:21
10
Cliff Bailey Thetford AC
M40
31:01
11
Nikki Busby RNAC
F
31:36
12
Stuart Faust U/A
M
31:51
13
Stephen Howard Ely Runners
M
31:53
14
Sandra Bower Thetford AC
F40
32:12
15
Anthony Roper St Edmund Pacers
M55
32:19
16
Ashley Page St Edmund Pacers
M40
32:30
17
Ryan Darnell U/A
M
32:42
18
Chris Tate Bishops Stortford Running Club
M40
33:00
19
John Waterson U/A
M
33:01
20
Selina Coldicott RRC
F35
33:02
21
John Allen Ely Runners
M40
33:08
22
Barry Bye Ryston Runners
M50
33:20
23
Richard Whiting St Edmund Pacers
M
33:29
24
Gary Smith U/A
M40
33:37
25
Martin Pearson U/A
M
33:50
26
Peter Holmes Soham Streakers
M
34:02
27
Bob Thompson Lt Paxton Pathpounders
M
34:32
28
Brian Munns Newmarket Joggers
M
34:34
29
Mick Johnson Thetford AC
M45
34:58
30
Kevin Collins Newmarket Joggers
M45
35:05
31
Ian Horner St Radegund’s HHH
M
35:31
32
John Keeble Diss AC
M55
35:36
33
Matt Wright U/A
M
35:43
34
Andrew Richardson Ryston Runners
M45
35:52
35
John Cashen U/A
M
35:52
36
John MacCross St Radegund’s HHH
M
36:01
37
William Cox Framlingham Flyers
M55
36:08
38
Terry Braverman Newmarket Joggers
M55
36:14
39
Monty Monteiro Haverhill Running Club
M45
36:29
40
Rob Hadgraft Tiptree Road Runners
M45
36:57
41
Richard McManus Riverside Road Runners
M
37:03
42
Frances Cooke March Braza AC
F40
37:05
43
Peter Foster U/A
M40
37:14
44
Andrew Pile U/A
M
37:22
45
Sean Vinter U/A
M
37:24
46
Darren Nicholson U/A
M
37:47
47
John Bray West Norfolk AC
M50
37:50
48
Debbie Jordan U/A
F
37:52
49
Timothy Evans U/A
M
37:55
50
John Fordham Ely Runners
M60
38:02
51
Raymond Hutson U/A
M
38:06
52
Roger Brand St Edmund Pacers
M50
38:12
53
Robin Smith St Edmund Pacers
M45
38:14
54
Paul Theobald U/A
M
38:18
55
Alan Jordan U/A
M40
38:20
56
Adrian Randall U/A
M
38:20
57
David Greenham Haverhill Running Club
M50
38:22
58
Will Thurston Stowmarket Striders
M50
38:26
59
Andy Cowper Johnson Road Runners Club
M45
38:30
60
Julian Long St Edmund Pacers
M
38:31
61
Richard Vincent West Norfolk AC
M45
38:34
62
Sharon Billiar Brandon Fern Hoppers
F
38:39
63
Pauline Jones U/A
F
38:45
64
Terry George U/A
M
38:48
65
Roger Spinks JAFFA
M55
39:02
66
Stephen Linden St Edmund Pacers
M45
39:05
67
Alan Bailey Soham Streakers
M40
39:05
68
Alex Jeeves March Braza
M
39:06
69
Patricia Dennison St Edmund Pacers
F40
39:07
70
Tony Deacon Wymondham AC
M45
39:07
71
Robin Taylor U/A
M
39:12
72
Johnathan Rose March Braza
M
39:12
73
Andrea Connochie U/A
F
39:21
74
Jeremy Liming U/A
M
39:27
75
Trudy Deacon Wymondham AC
F45
39:29
76
David Hood March Braza
M40
39:36
77
Louis Cooper Wymondham AC
M55
39:50
78
Paul Finch Norwich Road Runners
M
39:58
79
Nigel Bonham Newmarket Joggers
M60
40:16
80
Jackie Goodridge Newmarket Joggers
F45
40:20
81
Diana Braverman Newmarket Joggers
F45
40:20
82
Tim Winnett Bungay Black Dog
M
40:33
83
Dale Langham Newmarket Joggers
M
40:34
84
Gerald Smith Haverhill Runners
M50
40:40
85
David Rose March Braza
M45
41:07
86
Licia Passin U/A
F
41:20
87
Mervyn Kesselring Black Dog Running Club
M50
41:25
88
Cathy Saxby U/A
F35
41:39
89
Geoff Floyd Fenland Running & AC
M45
41:39
90
Stewart Ingram Diss AC
M50
41:44
91
Nigel Prentis Comberton Joggers
M45
42:02
92
Miles Johnson U/A
M
42:04
93
James Hodgkins U/A
M
42:08
94
David Scott U/A
M55
42:11
95
Marilyn Rose March Braza
F45
42:27
96
Jeremy Bunton West Norfolk AC
M
42:33
97
Angela Wheatley Haverhill Running Club
F
42:33
98
Martin Heath Soham Streakers
M45
42:33
99
Philip Clark Wymondham AC
M
42:51
100
Judy Potter Bungay Black Dog
F55
43:00
101
David West St Edmund Pacers
M55
43:05
102
Tony Dawson Ely Runners
M50
43:20
103
Mike Mulley U/A
M40
43:20
104
Yvonne Cooke St Edmund Pacers
F
43:44
105
Kevin Cracknell U/A
M
43:48
106
Kate Stannett Ipswich Triathlon Club
F35
44:02
107
Shirley Case Newmarket Joggers
F45
44:09
108
Mandy Moran U/A
F
44:18
109
Terry Stiling U/A
M40
44:24
110
Caroline Hollands St Edmund Pacers
F
44:25
111
Jeff Pew U/A
M
44:28
112
Tony Lack Ramsey Road Runners
M60
44:30
113
Bob Dann U/A
M45
44:31
114
Debbie Hartshorn Haverhill Running Club
F40
44:34
115
Sue Huckle Haverhill Running Club
F40
44:34
116
Elizabeth Cooke St Edmund Pacers
F35
44:50
117
Theresa Levett U/A
F
44:59
118
Robbie Snazell U/A
M45
45:01
119
Helen Snazell U/A
F45
45:01
120
Dawn Rimington U/A
F
45:03
121
Tom Pullinger U/A
M
45:06
122
Kim Reader Wymondham AC
F
45:06
123
Lorraine Evans Bishops Stortford Running Club
F40
45:17
124
Rosemary Thurston Stowmarket Striders
F50
45:18
125
Libby Cooke Haverhill Running Club
F
45:19
126
Alison Case Newmarket Joggers
F
45:36
127
Charlie Stannett Ipswich Triathlon Club
M45
46:00
128
Angie Saunders Ryston Runners
F35
46:52
129
Vic Jeeves March Braza
M55
47:08
130
Sue Seggar Stowmarket Striders
F50
47:14
131
Gillian Holmes Thorney Running Club
F45
47:56
132
Jonathon Sanford U/A
M
48:23
133
Haley Suttle Newmarket Joggers
F35
48:25
134
Tracey Suttle U/A
F
48:25
135
Lynda Mulley U/A
F40
48:58
136
Vanessa Frary St Edmund Pacers
F45
48:59
137
Deri Lewis U/A
M55
49:06
138
Bex Randall U/A
F35
49:15
139
Sue Jeeves March Braza
F45
49:55
140
Tracy Copsey U/A
F35
51:17
141
Jennie Grimwood Newmarket Joggers
F45
51:22
142
Maxine Copland Newmarket Joggers
F35
51:22
143
Meg Bright Newmarket Joggers
F60
51:25
144
David Potter Waveney Valley AC
M55
52:23
145
Nigel Harris March Braza AC
M45
52:53
146
Fiona Brewster Framlingham Flyers
F
53:00
147
Lucy Giles U/A
F
53:56
148
Fiona Giles U/A
F
53:59
149
Mary Woodcock Fenland Running & AC
F45
54:21
150
Emma Brewster Framlingham Flyers
F
57:17
151
Sharon Fisher St Edmund Pacers
F45
58:11
152
Robert Cope U/A
M
01:03:28
153
Karen Freeman U/A
F35
01:03:28
154
Lynn Licence U/A
F40
01:03:28
155
David Blyth Cambridge & Coleridge AC
M80
01:09:23